ست چهار تایی فیلتر تصفیه آب

ست چهار عددی فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

ست چهار عددی فیلتر تصفیه آب اطلس

• برند: اطلس فیلتری ایتالیا ( ATLAS FILTRI )

• دو عدد فیلتر پلی پروپیلن الیافی ۵ میکرون

• یک عدد فیلتر کربن گرانول فعال – UDF

• یک عدد فیلتر کربن بلاک – CTO

• مخصوص دستگاه های تصفیه آب خانگی RO استاندارد

.

این پکیج برای شش ماه استفاده در دستگاه های تصفیه آب خانگی شش مرحله ای RO استاندارد زیرسینکی طراحی شده است. فیلترها در سایز استاندارد ۱۰ اینچ هستند. مدت زمان تعویض فیلتر مرحله ی اول هر سه ماه یک بار و فیلترهای مراحل ۲ و ۳ ، هر شش ماه یک بار می باشد. در اینجا عملکرد هر یک از فیلترها را در دستگاه تصفیه آب خانگی شرح می دهیم:

فیلتر PP

فیلتر پلی پروپیلن در مرحله ی اول دستگاه ، وظیفه ی حذف ذرات معلق مثل شن و ماسه ، گل و لای و تمامی مواد جامد نامحلول در آب که از ۵ میکرون بزرگتر باشد را بر عهده دارد. در صورتی که در ورودی ساختمان از یک فیلتر تصفیه آب مخصوص ورودی استفاده کرده باشید، عمر مفید این فیلتر و کارایی آن به مراتب بیشتر خواهد بود. در حالت نرمال این فیلتر می بایست هر سه ماه یک بار تعویض شود. تعویض به موقع فیلتر مرحله ی اول تاثیر مستقیم روی عمر فیلترهای مراحل بعدی دارد. در صورت کهنه شدن فیلتر الیافی و عبور ذرات معلق از آن، فیلتر ممبران آسیب خواهد دید.

.

udf-filter

فیلتر تصفیه آب مرحله ی دوم دستگاه فیلتر کربن گرانول فعال یا UDF می باشد. این فیلتر از پوسته ی نارگیل با منشا کاملا گیاهی تهیه می شود. از اینرو به آن ذغال فعال نیز گفته می شود. وظیفه ی فیلتر مرحله ۲ ، کاهش بو و طعم نامطبوع از آب است. همچنین گازهای محلول در آب مثل کلر نیز در این مرحله کاهش می یابند.

.

.یبسسیبیبسیب

cto-filterفیلتر مرحله ی سوم دستگاه تصفیه آب خانگی ، فیلتر کربن بلاک یا CTO است. فیلترهای کربن بلاک در سه نوع مختلف به بازار عرضه می شوند. انواع این فیلتر عبارتند از: CTO ، VOC و Pb . مدلهای سری CTO برای حذف کلر، طعم و بوی نامطبوع طراحی شده اند. مدلهای سری VOC برای حذف ترکیبات آلی فرار و مدلهای سری Pb برای کاهش سرب. معمولا در دستگاه های تصفیه آب خانگی از مدل CTO استفاده می شود. چرا که با توجه به وجود فیلتر ممبران، نیازی به حذف سرب یا ترکیبات دیگر در مراحل پیش تصفیه نیست. فیلتر مرحله ی دوم و سوم دستگاه به عنوان مکمل یکدیگر عمل کرده و میزان کلر، طعم و بوی نامطبوع را در آب کاهش می دهند و آب آماده ی ورود به فیلتر ممبران می گردد.

.


مزیت فیلترهای تصفیه آب اطلس به نسبت سایر فیلترهای موجود در بازار

برند اطلس فیلتری ایتالیا یکی از معروف ترین مارک ها در زمینه ی سیستم های تصفیه آب در سراسر دنیا است. علت این محبوبیت کیفیت بالای فیلترها و تمرکز بر تولید تخصصی انواع فیلتر یا همان کارتریج تصفیه آب می باشد. استفاده از مواد با منشا کاملا گیاهی ، داشتن گواهینامه های بین المللی آب آشامیدنی ، عمر مفید بالای فیلترها و تنوع در تولید ، از جمله مزیت های این برند در مقایسه با سایر مارک های موجود در بازار است. در ویدئوی زیر با مراحل تولید در کارخانجات اطلس فیلتری ایتالیا بیشتر آشنا می شویم:


لینک های مرتبط: ” تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی ” , ” زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی ” , ” فیلتر مرحله اول تصفیه آب