فیلتر مرحله سوم تصفیه آب

فیلتر مرحله دوم تصفیه آبفیلتر مرحله سوم تصفیه آب مکمل مرحله ی دوم یعنی فیلتر کربن گرانول است، البته با قدرتی بیشتر نسبت به این فیلتر. معمولاً در مرحله ی سومِ دستگاه تصفیه آب خانگی RO از فیلتر کربن بلاک یا CTO استفاده می شود. CTO مخفف کلمات color ، taste و odor به معنی کلر ، طعم و بو ، است. در واقع فیلتر کربن بلاک، کلر ، طعم و بوی نامطبوع را از آب حذف می کند. به این صورت آب پس از عبور از سه مرحله ی اولیه ی دستگاه ، یعنی همان مراحل پیش تصفیه، آماده ی ورود به فیلتر ممبران که عملیات اصلی تصفیه در آن انجام می گردد، می شود. در صورتی که فیلترهای مراحل اول ، دوم و سوم ، آب را به درستی تصفیه نکنند ، فیلتر ممبران خیلی زود آسیب می بیند و می بایست تعویض شود.

ابعاد فیلتر مرحله سوم تصفیه آب

سایز فیلتر کربن بلاک اطلس ۱۰ اینچ استاندارد بوده و به عنوان فیلتر مرحله سوم تصفیه آب در تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی قابل استفاده است. فیلترهای ۱۰ اینچ به طور کلی به دو صورت اسلیم و جامبو تولید می شوند که در دستگاه های تصفیه آب خانگی ، مدل اسلیم آنها کاربرد دارد. گاهی سایز فیلترهای ساخت چین و تقلبی استاندارد نبوده و هوزینگ به خوبی آب بند نمی شود و یا فیلتر سر جای خود کاملاً فیت نمی شود، در صورت استفاده از این فیلترها، به دلیل غیر استاندارد بودن آنها، بخشی از آب بدون اینکه تصفیه شود، وارد فیلتر ممبران می گردد که این امر در کیفیت آب خروجی تاثیر گذار است.

ابعاد فیلتر مرحله سوم تصفیه آب


عملکرد و کیفیت فیلتر مرحله سوم اطلس

فیلتر مرحله سوم اطلس از مواد اولیه بسیار با کیفیت و با منشاء گیاهی تهیه می شود. فیلتر کربن بلاک ۵ میکرون از یک هسته ی کربنی همراه با پوسته ی پلی پروپیلن در دور آن تشکیل می شود. فیلتر کربن بلاک اطلس گواهینامه های مختلفی را از مراکز بین المللی کیفیت آب آشامیدنی اخذ نموده است. در جدول زیر با مشخصات فنی این فیلتر بیشتر آشنا می شویم:

عمر مفید فیلتر

۶ ماه

حداکثر درجه حرارت آب ورودی

۴۵ درجه سانتیگراد

حداقل درجه حرارت آب ورودی

۴ درجه سانتیگراد

جنس کپ های سر و ته

پلی پروپیلن

جنس واشرهای آب بندی

NBR

استانداردهای فیلتر مرحله سوم اطلس


لینک های مرتبط: “ فیلتر مرحله دوم دستگاه تصفیه آب خانگی ” , ” تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب