فیلتر مرحله دوم تصفیه آب

فیلتر مرحله دوم تصفیه آبدر مرحله دوم اکثر دستگاه های تصفیه آب خانگی از یک فیلتر کربن گرانول فعال ( GRANULAR ACTIVATED CARBON ) که در بازار به آن udf یا فیلتر ذغالی نیز گفته می شود، استفاده می کنند. فیلتر مرحله دوم تصفیه آب اطلس در سایز ده اینچ استاندارد ، در تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی قابل استفاده است. این فیلتر که منشا کاملاً گیاهی دارد از پوسته نارگیل تهیه می شود. مرحله ی دوم و سوم در دستگاه های تصفیه آب خانگی مکمل یکدیگر بوده و استفاده از فیلتر با کیفیت که کارایی واقعی داشته باشد، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

عمر مفید فیلتر مرحله دوم تصفیه آب

فیلتر مرحله ی دوم تصفیه آب می بایست هر شش ماه یک بار تعویض شود. فیلترهای پیش تصفیه تاثیر مستقیم روی عمر مفید و کارایی فیلتر ممبران دارند. در صورتی که فیلترهای مراحل اول ، دوم و سوم دستگاه تصفیه آب خانگی RO به موقع عوض نشوند. آلودگی ها وارد فیلتر ممبران شده و از عمر و کارایی این فیلتر می کاهند. اگر از دستگاه های معمولی استفاده می کنید و دستگاه شما آنتی باکتریال نیست، به تاریخ سر رسید تعویض فیلترهای دستگاه باید دقت ویژه ای داشته باشید، چرا که به مرور زمان و با کهنه شدن فیلترها، باکتری ها داخل فیلتر شروع به رشد و تکثیر می کنند. این امر در کارایی دستگاه و کیفیت آب خروجی تاثیر مستقیم داشته و حتی ممکن است بیماری های گوارشی برای شما ایجاد شود.

filter-bacteria


عملکرد فیلتر مرحله دوم تصفیه آب

فیلتر مرحله دوم تصفیه آب وظیفه ی کاهش کلر ، طعم و بوی نامطبوع آب را بر عهده دارد. همانطور که گفتیم فیلتر مرحله ی دوم و سوم مکمل یکدیگرند. البته در دستگاه های مختلف فیلتر مرحله ی دوم ممکن است نوع و کارایی متفاوتی داشته باشد. به عنوان مثال در دستگاه های آنتی باکتریال به جای فیلتر کربن گرانول، از یک فیلتر پلی پروپیلن استفاده می شود. در این دستگاه ها مرحله ی اول و دوم به تصفیه فیزیکی آب اختصاص داده شده است. اما در اکثر دستگاه های موجود در بازار به عنوان فیلتر مرحله دوم، از یک فیلتر کربنی استفاده می شود. آب با عبور از بین دانه های ذغال موجود در فیلتر، تصفیه شیمیایی می گردد و گازهای محلول در آن توسط این دانه ها جذب می شوند.

فیلتر تصفیه آب


لینک های مرتبط: ” تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی ” , “ فیلتر مرحله اول تصفیه آب ” , ” فیلتر مرحله سوم تصفیه آب