فیلترهای دستگاه تصفیه آب آنتی باکتریال

فیلترهای دستگاه تصفیه آبفیلترهای دستگاه تصفیه آب

• مخصوص مراحل ۱ ، ۲ و ۳ دستگاه های تصفیه آب آنتی باکتریال

• برند: اطلس فیلتری ایتالیا ( ATLAS FILTRI )

• فیلتر پلی پروپیلن نخی ۲۵ میکرون آنتی باکتریال ( مرحله ی اول )

• فیلتر پلی پروپیلن ۵ میکرون آنتی باکتریال ( مرحله ی دوم )

• فیلتر کربن بلاک – CTO ( مرحله ی سوم )

.

فیلترهای دستگاه تصفیه آب آنتی باکتریال اطلس مدل DP-F RO SANIC می بایست هر شش ماه یک بار تعویض شوند. فیلترهای موجود در این پکیج مخصوص استفاده در همین دستگاه ها می باشند. البته سایز این فیلترها استاندارد بوده و برای تمامی دستگاه تصفیه آب موجود در بازار قابل استفاده است. توجه داشته باشید عمر مفید فیلتر پلی پروپیلن آنتی باکتریال با توجه به به کار گیری ذرات نقره در آن، دو برابر فیلترهای الیافی معمولی است.

فیلتر مرحله اول

فیلتر پلی پروپیلن نخی ۲۵ میکرون آنتی باکتریال در دستگاه های تصفیه آب خانگی آنتی باکتریال اطلس وظیفه حذف ذرات معلق مثل شن و ماسه ، گل و لای و ذرات دیگری که از ۲۵ میکرون اندازه بزرگتری دارند را بر عهده دارد. این فیلتر خاصیت باکتری کشی بسیار قوی داشته و در زمان راکد ماندن آب حتی برای مدت طولانی، باکتری ها نمی توانند درون الیاف فیلتر شروع به رشد و نمو کنند. این فیلتر در سری فیلترهای مخصوص دستگاه تصفیه آب SX طبقه بندی می شود.

.

فیلتر مرحله دوم فیلتر پلی پروپیلن ۵ میکرون در مرحله ی دوم دستگاه های آنتی باکتریال قرار می گیرد. در این مرحله عملکرد مرحله ی اول تکمیل شده و ذرات معلق و نامحلول در آب ، با دقت بیشتری تصفیه می شوند. عمر مفید این فیلتر نیز شش ماه می باشد که به نسبت فیلترهای معمولی بدون نقره ، سه ماه بیشتر است. سایز این فیلتر ۱۰ اینچ استاندارد بوده و می توان در دستگاه های تصفیه آب معمولی نیز به جای فیلتر مرحله اول از این فیلتر استفاده نمود که به مراتب کیفیت بیشتری را داراست.

.

فیلتر مرحله سوم، فیلتر کربن بلاک یا CTO می باشد. در این مرحله گازهای محلول در آب مثل کلر حذف شده و cto-filterطعم و بوی نامطبوع آن از بین می رود. فیلتر کربن بلاک از یک هسته کربنی که منشا کاملا گیاهی دارد به همراه یک لایه پلی پروپیلن با منافذ ۵ میکرونی و یک توری پلاستیکی نگه دارنده ، تشکیل شده است. عملکرد صحیح این فیلتر در دستگاه تصفیه آب خانگی تاثیر مستقیم بر کیفیت آب آشامیدنی خروجی دستگاه دارد.

.


فیلترهای دستگاه تصفیه آب آنتی باکتریال با فیلترهای معمولی چه تفاوت هایی دارند؟

در مراحل مختلف دستگاه های معمولی به ترتیب فیلتر پلی پروپیلن ۵ میکرون، فیلتر کربن گرانول و فیلتر کربن بلاک قرار می گیرد. در دستگاه های آنتی باکتریال اما این ترتیب به این صورت است: فیلتر پلی پروپیلن نخی ۲۵ میکرون، فیلتر پلی پروپیلن ۵ میکرون و فیلتر کربن بلاک. اما تفاوت اصلی در نوع فیلترها است. فیلترهای دستگاه تصفیه آب آنتی باکتریال همانطور که از نامشان پیداست، دارای خاصیت باکتری کشی هستند. در ساختار این فیلترها از ذرات نقره برای ایجاد این خاصیت استفاده شده است. فیلترهای آنتی باکتریال به مراتب عمر مفید بیشتری به نسبت فیلترهای معمولی داشته و کیفیت آب خروجی از دستگاه به دلیل عملکرد بهتر ممبران، بیشتر خواهد بود. هنگامی که آب برای مدتی طولانی بی حرکت در محفظه های دستگاه باقی بماند، باکتری ها در آن شروع به رشد و تکثیر می کنند. در ویدئوی زیر باکتری های موجود در آب را که با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیستند، مشاهده می کنید:

فیلترهای الیافی بهترین محل برای تجمع باکتری ها هستند. بعد از استفاده مجدد دستگاه، این باکتری ها وارد فیلتر ممبران شده و از عمر و کارایی آن می کاهند. در نتیجه کیفیت آب خروجی دستگاه ، تحت تاثیر قرار می گیرد. اما در دستگاه های آنتی باکتریال به دلیل وجود نقره در ساختار فیلترها و هوزینگ ها، باکتری ها اجازه ی رشد پیدا نمی کنند.

فیلتر آنتی باکتریال


لینک های مرتبط: ” تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب ” , ” لینک ویدئو ( چرا به فیلترهای آنتی باکتریال در دستگاه تصفیه آب نیاز داریم؟ ) – یوتوب ” , ” لینک ویدئو ( چرا به فیلترهای آنتی باکتریال در دستگاه تصفیه آب نیاز داریم؟ ) – آپارات ” , ” فیلتر مرحله دوم تصفیه آب