فیلتر بیرونی یخچال

Refrigerator-outer-filterفیلتر بیرونی یخچال فریزرهای سامسونگ ، ال جی ، جنرال الکتریک و … با یکدیگر هیچ تفاوتی ندارد. فیلتر بیرونی بخچال اطلس از یک هوزینگ تصفیه آب به همراه یک فیلتر یا کارتریج درونی تشکیل شده است. در هنگامی که نیاز به تعویض فیلتر داشته باشیم، صرفاً کارتریج داخلی عوض می شود. هوزینگ پشت یخچالی اطلس به آسانی در ورودی و خروجی به شیلنگ آب منتهی به یخچال وصل می شود. جنس بدنه ی هوزینگ پلی پروپیلن و دارای گواهینامه های مربوط به بهداشت آب آشامیدنی می باشد. در داخل هوزینگ می توان سه مدل فیلتر قرار داد که هر یک عملکرد و قیمت متفاوتی دارند.

انواع فیلتر بیرونی یخچال

سه نوع فیلتر را می توان به عنوان تصفیه آب بیرونی یخچال استفاده نمود.

فیلتر بیرونی یخچال - ppفیلتر PP: این فیلتر صرفاً آب را تصفیه فیزیکی می کند و ذرات معلق بزرگتر از ۵ میکرون را حذف می نماید.

.

Refrigerator-gac-filterفیلتر کربن گرانول: این فیلتر طعم بد و بوی نامطبوع را کاهش می دهد.

.

فیلتر یخچال - کربن بلاکفیلتر کربن بلاک: این فیلتر با قدرت بیشتری به نسبت سایر فیلتر ها طعم بد، بوی نامطبوع و کلر را در آب از بین می برد.

.


علت استفاده از فیلتر بیرونی یخچال چیست؟

گاهی این سوال مطرح می شود که چرا با اینکه یخچال فریدجر ما یک فیلتر درونی تصفیه آب دارد، می بایست از فیلتر بیرونی هم استفاده نماییم؟ پاسخ این است که با استفاده از فیلتر بیرونی یخچال ، فیلتر داخلی آن که معمولاً قیمت بالایی دارد و تعویض آن بسیار مشکل است، از عمر مفید و کارایی بالاتری برخوردار خواهد بود. گاهی بعد از مدتی استفاده متوجه تغییر مزه در آب آشامیدنی خروجی یخچال می شوید. علت این امر پایین آمدن کارایی فیلتر داخلی یخچال است. توجه داشته باشید که عدم تعویض به موقع فیلترهای تصفیه آب می تواند برای سلامتی خطرناک باشد چرا که باکتری ها در محفظه آب و داخل خود فیلتر شروع به رشد نموده و بیماری های گوارشی ایجاد می کنند.

باکتری هایی که در فیلتر تصفیه آب یخچال و یا محفظه آب رشد می کنند با چشم قابل دیدن نیستند!

باکتری هایی که در فیلتر تصفیه آب یخچال و یا در محفظه آب رشد می کنند با چشم قابل دیدن نیستند!


آیا در صورت اتصال دستگاه تصفیه آب به پشت یخچال ، باز هم به فیلتر بیرونی نیاز داریم؟

گاهی دستگاه تصفیه آب RO زیرسینکی را با یک انشعاب به یخچال فریزر متصل می کنیم که آب تصفیه شده وارد آب سرد کن یخچال می گردد. در این حالت نیازی به فیلتر بیرونی نیست، چرا که آب کاملاً تمیز وارد یخچال می گردد. اما در هنگام نصب دستگاه تصفیه آب خانگی باید توجه داشت که یخچال و دستگاه فاصله ی کمی داشته باشند. در فواصل یک یا دو متری می توان از دستگاه تصفیه آب برای یخچال انشعاب گرفت، اما در فواصل طولانی تر از نظر فنی نمی توان این موضوع را تایید کرد.

فاصله یخچال تا دستگاه تصفیه آب خانگی

فاصله یخچال تا دستگاه تصفیه آب خانگی نباید از حد استاندارد بیشتر باشد.


عمر فیلتر بیرونی یخچال

فیلترهای پلی پروپیلن و کربن گرانول بهتر است هر سه ماه یک بار تعویض شوند. اما فیلتر کربن بلاک معمولاً هر ۶ ماه یک بار عوض می شود. البته عمر فیلترها به موارد زیر نیز می تواند بستگی داشته باشد.

• میزان مصرف آب
• میزان آلودگی آب
• کیفیت فیلترهای استفاده شده
• استفاده یا عدم استفاده از فیلتر ورودی ساختمان

عمر فیلتر بیرونی یخچال


لینک های مرتبط: “ تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی ” , ” نحوه تعویض فیلتر یخچال ” , ” قیمت فیلتر بیرونی یخچال