فیلتر تصفیه آب ورودی ساختمان

فیلتر تصفیه آب ورودی ساختمانچرا باید از فیلتر تصفیه آب ورودی ساختمان استفاده کنیم؟ گاهی اوقات مشتریان از ما این سوال را می پرسند که زمانی که ما برای آب آشامیدنی از دستگاه تصفیه آب زیرسینکی بهره می بریم، چرا باید از فیلتر ورودی ساختمان همزمان استفاده کنیم. پاسخ این است که باید در نظر داشت ، فیلترهای ورودی ساختمان برای محافظت از تاسیسات ، لوله کشی ها ، پکیج و آب گرم کن ، دستگاه تصفیه آب خانگی ، شیر آلات و … در برابر ذرات معلق طراحی شده اند. ذرات پوسیدگی جدا شده از جداره ی لوله های فرسوده شهری ، رسوبات معلق ، شن و ماسه ، گل و لای ، لجن و … که در مناطق مختلف کشور به صورت ذرات معلق در آب دیده می شوند می توانند برای تاسیساتی که ذکر شد بسیار آسیب رسان باشند، پس تنها کاربری فیلتر ورودی ساختمان بحث بهبود کیفیت آب آشامیدنی نیست.

تاثیر فیلتر تصفیه آب ورودی ساختمان

در صورتی که از دستگاه های تصفیه آب خانگی RO استفاده می کنید بهتر است در ورودی ساختمان نیز یک فیلتر تصفیه آب قرار دهید، این امر برای محافظت از دستگاه شش مرحله ای شماست. ذرات معلق در صورتی که وارد دستگاه تصفیه آب خانگی شوند به سرعت الیاف فیلتر مرحله اول را از بین برده و وارد مراحل بعدی و در نهایت ممبران می شوند. ممبران توان تصفیه این ذرات را دارد، اما خیلی زود کارایی خود را از دست می دهد و عمر مفید آن به شدت پایین می آید. ممکن است سوال کنید پس عملکرد فیلترهای مراحل پیش تصفیه جیست؟ باید گفت که اینجا بحث عمر مفید و حفظ کارایی مطرح است. فیلتر پلی پروپیلن یک مدت زمان و توان مشخص در حذف ذرات معلق دارد. اگر میزان این ذرات در آب زیاد باشد، قبل از ورود به فیلتر تصفیه آب مرحله اول یا همان فیلتر پلی پروپیلن ، حتما نیاز به یک پالایش اولیه داریم که این امر در فیلترهای تصفیه آب ورودی ساختمان انجام می گیرد. در تصویر زیر فیلتر مرحله اول دستگاه تصفیه آب را در سه حالت مختلفن می بینید، به ترتیب از سمت چپ ” فیلتر نو ” ، ” فیلتر استفاده شده بعد از سه ماه ( با وجود فیلتر ورودی ساختمان ) ” و ” فیلتر استفاده شده بعد از سه ماه ( بدون فیلتر ورودی ساختمان ) ” را می توانید مقایسه کنید.

مقایسه فیلتر تصفیه آب


چه نوع فیلتری برای ورودی ساختمان مناسب است؟

بهترین نوع فیلترهای تصفیه آب ورودی ساختمان، فیلترهای توری استیل قابل شستشو هستند. به عنوان مثال فیلتر هایدرا ساخت شرکت اطلس فیلتری ایتالیا ، با یک کارتریج استیل ۹۰ میکرون ، ذرات درشت را به خوبی از آب حذف می کند و بدون ایجا افت فشار، از تاسیسات در برای این ذرات محافظت می کند. در صورتی که از فیلتر هایدار بعد از کنتور آب استفاده شود، عمر مفید فیلترهای دستگاه تصفیه آب زیرسینکی به مراتب بالاتر و کارایی آنها بیشتر خواهد شد. فیلتر هایدرا دارای یک شیر تخلیه بوده که به خوبی برای بک واش و شستشوی هوزینگ و فیلتر داخلی می توان از آن استفاده نمود.

بهترین فیلتر ورودی ساختمان


لینک های مرتبط: ” تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی ” , ” انواع فیلتر تصفیه آب