فیلتر مرحله اول تصفیه آب

فیلتر مرحله اول تصفیه آبفیلتر مرحله اول تصفیه آب معمولاً یک فیلتر تصفیه فیزیکی از جنس پلی پروپیلن می باشد. فیلترهای الیافی یا پلی پروپیلن انواع مختلفی دارند که وظیفه ی آنها در دستگاه تصفیه آب خانگی یکسان می باشد. حذف ذرات معلق مثل شن و ماسه ، گل و لای ، ذرات پوسیدگی جدا شده از جداره ی داخلی لوله ها، زنگار ، جلبک و … وظیفه ی فیلتر مرحله اول تصفیه آب در دستگاه RO است. انواع مختلف فیلتر PP از نظر دقت تصفیه ، نوع فیلتر و کیفیت با یکدیگر تفاوت هایی دارند. در هوزینگ مرحله اول دستگاه تصفیه آب می توان از انواع مختلف این فیلتر استفاده نمود که در اینجا مشخصات برخی مدل ها شرح داده می شود:

.

انواع مختلف فیلتر مرحله اول تصفیه آب

نوع فیلتر:

مشخصات:

فیلتر PP

فیلتر پلی پروپیلن معمولی ۵ میکرون

این فیلتر تمام ذرات معلق بزرگتر از ۵ میکرون را حذف می کند. سایز تمامی فیلترهایی که در سه مرحله اول دستگاه های تصفیه آب خانگی کاربرد دارند ۱۰ اینچ است.

فیلتر پلی پروپیلن نخی مرحله اول

فیلتر پلی پروپیلن نخی ۵ میکرون

این فیلتر نیز دقت و عملکردی مشابه با فیلتر پلی پروپیلن معمولی داشته و تنها تفاوت آن شکل در هم تنیدگی الیاف پلی پروپیلن است. فیلترهای معمولی به صورت بلوکی از الیاف هستند. اما فیلتر نخی ، به صورت نخ های تابیده می باشد.

فیلتر مرحله اول

فیلتر پلی پروپیلن نخی ۱ میکرون مدل آنتی باکتریال

این فیلتر از کیفیت و دقت بسیار بالایی برخوردار است. در هم تنیدگی و فشردگی آن اجازه ی عبور ذرات بزرگتر از ۱ میکرون را از مرحله اول نمی دهد.

فیلتر مرحله اول

فیلتر پلی پروپیلن نخی ۲۵ میکرون آنتی باکتریال

این فیلتر به عنوان مرحله اول تصفیه آب در دستگاه های آنتی باکتریال کاربرد دارد. در حقیقت مکمل مرحله ی دوم دستگاه یعنی فیلتر پلی پروپیلن ۵ میکرونی می باشد. برای بالا رفتن عمر فیلترها، آب از یک فیلتر با دقت کمتر به یک فیلتر با دقت بالاتر هدایت می شود.

فیلتر مرحله دوم

فیلتر پلی پروپیلن ۵ میکرون آنتی باکتریال

به طور کلی فیلترهای آنتی باکتریال با استفاده از تکنولوژی جدید کمپانی اطلس ، یعنی تزریق ذرات نقره ، گزینه بسیار مناسب تری برای دستگاه های تصفیه آب خانگی هستند. این فیلترها عمر مفید به مراتب بالاتری به نسبت فیلترهای معمولی دارند. فیلتر پلی پروپیلن ۵ میکرون آنتی باکتریال معمولا به عنوان فیلتر مرحله دوم در دستگاه های آنتی باکتریال کاربرد دارد. اما در دستگاه های معمولی نیز می توان از این فیلتر به عنوان فیلتر مرحله اول تصفیه آب استفاده نمود.

راهکاری برای بالا رفتن کارایی و عمر فیلتر مرحله اول تصفیه آب

محافظت از فیلتر مرحله اولهنگامی که فیلتر مرحله ی اول دستگاه تصفیه آب خانگی را تعویض می کنیم متوجه می شویم که این فیلتر بسیار کثیف تر از فیلترهای مراحل بعدی است. آلودگی های مختلفی در این فیلتر جذب می شوند. در شهرهایی که مشکل ذرات معلق در آب زیاد است. این فیلتر گاهی هر ماه می بایست عوض شود. برای حل این مشکل می توان آب را قبل از ورود به فیلتر مرحله اول تصفیه آب ، یک پالایش اولیه نمود. فیلترهای تصفیه آب ورودی ساختمان برای این منظور بسیار مناسب هستند. این فیلترها معمولا دارای یک توری استیل ضد زنگ می باشند که شن و ماسه و گل و لای را قبل از ورود به لوله کشی ساختمان حذف می کنند. استفاده از فیلترهای تصفیه آب ورودی ساختمان علاوه بر کمک به فیلتر مرحله اول تصفیه آب ، شیرآلات و تاسیسات ساختمان را نیز از ذرات معلق محافظت می کند.

.

.

.

.


لینک های مرتبط: ” تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی ” , ” فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی