فیلتر تصفیه آب ورودی ویلا

فیلتر تصفیه آب ورودی ویلا

فیلتر تصفیه آب ورودی ویلا

استفاده از فیلتر تصفیه آب به خصوص در مورد شمال کشور در ورودی ویلاها ضروری می باشد. فیلتر تصفیه آب ورودی ویلا برای محافظت از تاسیسات و بهبود کیفیت آبی که برای شستشو و استحمام استفاده می شود، کاربرد دارد. دو عاملی که به پکیج، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و شیرآلات در ساختمان آسیب می رسانند عبارتند از ذرات معلق و سختی آب. برای حذف ذرات معلق مثل شن و ماسه و گل و لای، می توان در ورودی ساختمان از فیلتر استفاده نمود. و برای جلوگیری از رسوب آب در جداره های فلزی دستگاه ها، قبل از پکیج یا ماشین لباسشویی از فیلتر پلی فسفات استفاده می کنیم. فیلتر تصفیه آب ورودی ویلا مدل سه مرحله ای ساخت شرکت اطلس فیلتری ایتالیا می باشد. در ادامه با عملکرد و مراحل فیلتر تصفیه آب ورودی ویلا مدل RAINMASTER بیشتر آشنا می شویم.

.

.

.

.

.

فیلتر تصفیه آب ورودی ویلاها مدل RAINMASTER ساخت شرکت اطلس فیلتری ایتالیا یک فیلتر ایده آل برای ویلاها و ساختمان های تک واحدی محسوب می شود. از این فیلتر در ورودی آپارتمان ها نمی توان استفاده نمود چرا که به دلیل حجم بالای استفاده در این ساختمان ها فیلترها خیلی زود عمر مفیدشان به پایان می رسد. اما برای استفاده معمول یک واحد و یا ویلاها، گزینه ی مناسبی ست. این فیلتر آب را در سه مرحله تصفیه می کند که در این بخش عملکرد هر یک از فیلترها و عمر مفید آنها، همچنین زمان تعویض فیلتر شرح داده می شود.

مرحله اول فیلتر تصفیه آب ورودی ویلا

در این مرحله آب از یک توری استیل عبور می کند. ذرات معلق بزرگتر از ۹۰ میکرون در این فیلتر حذف می شوند. فیلتر مرحله ی اول نیاز به تعویض ندارد و قابل شستشو می باشد. البته پس از مدت طولانی استفاده می توان برای عملکرد بهتر در صورت گرفتگی منافذ این فیلتر را تعویض نمود. هوزینگ این مرحله دارای شیر تخلیه است که عمل شستشوی هوزینگ و تخلیه به راحتی توسط این شیر انجام می گیرد. آب خروجی هوزینگ با سری های مختلف قابلیت تخلیه دارد. با استفاده از سری مخصوص اتصال به شیلنگ می توان آب و شن و ماسه های خروجی هوزینگ را هنگام تخلیه مستقیماً به فاضلاب ریخت.

مرحله دوم فیلتر تصفیه آب ورودی ویلا

در این فیلتر آب با دقت بیشتر نسبت به مرحله ی اول از ذرات تصفیه می شود. فیلتر تصفیه آب مرحله دوم دستگاه رین مستر، یک فیلتر پلی پروپیلن یا الیافی با دقت ۲۵ میکرون می باشد. این فیلتر کدورت آب را کاهش می دهد و پس از مدتی به رنگ زرد یا قهوه ای تغییر رنگ می دهد. با تعویض به موقع این فیلتر همیشه کیفیت آب حفظ می شود. حتماً نهایتاً هر ۶ ماه یکبار این فیلتر را عوض نمایید. فارغ از اینکه در این مدت زمان از آب لوله کشی ویلا استفاده کرده اید یا خیر، فیلتر الیافی می بایست تعویض شود و لیوان هوزینگ ها شستشو داده شوند. چرا که در صورت راکد ماندن آب نیز هوزینگ و فیلتر می تواند محل رشد باکتری گردد.

مرحله سوم فیلتر تصفیه آب ورودی ویلا

در این مرحله آب با استفاده از کربن گرانول فعال تصفیه می شود. بوی بد، طعم نامطبوع و گازهای شیمیایی محلول در آب مثل کلر در این مرحله از بین می روند و آب در هنگام شستشو و یا استحمام از کیفیت خوبی برخوردار می شود. این فیلتر نیز مانند فیلتر تصفیه آب مرحله ی دوم می بایست هر شش ماه یکبار تعویض شود. در بسته بندی فیلتر تصفیه آب ورودی ویلا اطلس، یک عدد آچار مخصوص باز کردن هوزینگ ها قرار دارد که با استفاده از آن می توان فیلتر را به راحتی تعویض نمود.