تعویض فیلتر تصفیه آب یخچال

فیلتر تصفیه آب یخچالجهت تعویض فیلتر تصفیه آب یخچال باید به نوع فیلتر توجه داشت. فیلترهای تصفیه آب پشت یخچالی عموماً به دو صورت کارتریجی و معمولی عرضه می شوند. مدل های کارتریجی از یک هوزینگ ( محفظه پلاستیکی نگه دارنده فیلتر ) و یک فیلتر درونی تشکیل می شوند. در هنگامی که نیاز به تعویض این نوع از فیلترها باشد. صرفاً فیلتر درونی عوض می شود. اما در مدل های معمولی کل محفظه که معمولا پودر کربن داخل آن است ، تعویض می گردد.

.

تعویض فیلتر تصفیه آب یخچال – مدل کارتریجی

ابتدا شیر آب ورودی به فیلتر یخچال را می بندیم. شیلنگ ها را از دو سر هوزینگ جدا نموده و با استفاده از آچار مخصوص هوزینگ را باز می کنیم. فیلتر کهنه را بیرون می آوریم. داخل هوزینگ را بدون استفاده از مواد شوینده فقط با آب ولرم و یک دستمال می شوییم. کاور پلاستیکی دور فیلتر جدید را باز می کنیم و با دقت داخل هوزینگ قرار می دهیم.

نمایی از درون فیلتر تصفیه آب یخچال

نمایی از درون فیلتر تصفیه آب یخچال

برای تعویض فیلتر تصفیه آب یخچال می توان از سه نوع کارتریج استفاده نمود که عملکرد هر یک از آنها در اینجا شرح داده می شود.

• فیلتر پلی پروپیلن : از این فیلتر برای حذف ذرات معلق مثل شن و ماسه و جلوگیری از ورود این ذرات به آب سرد کن یخچال استفاده می شود.

فیلتر پلی پروپیلن یخچال

• فیلتر کربن گرانول : از این فیلتر برای کاهش بو و طعم نامطبوع آب استفاده می شود.

فیلتر کربن گرانول یخچال

• فیلتر کربن بلاک : این فیلتر بهترین گزینه برای تصفیه آب یخچال است. با استفاده از فیلتر کربن بلاک علاوه بر کاهش طعم و بوی نامطبوع ، کلر آب نیز به طور کامل از بین می رود.

فیلتر کربن بلاک یخچال


تعویض فیلتر تصفیه آب یخچال – مدل معمولی

در این مدل ها که معولا از کربن پودری در آنها استفاده می شود. کل محفظه تعویض می گردد. برای تعویض این فیلتر ابتدا شیر آب ورودی را بسته ، سپس شیلنگ ها را از دو سر فیلتر جدا می کنیم و فیلتر جدید را جایگزین می نماییم. توجه داشته باشید در صورت عدم تعویض به موقع فیلتر تصفیه آب یخچال و یا استفاده از فیلترهای غیر استاندارد، نامرغوب و یا تقلبی، علاوه بر افت کیفیت آب آشامیدنی و خطر ابتلا به مشکلات گوارشی، عمر فیلتر درونی یخچال نیز بسیار کم شده و نیاز به تعویض این فیلتر و صرف هزینه ی بالاتری پیدا خواهیم کرد.

• در هنگام نصب فیلتر جدید در هر دو مدل حتماً بعد از نصب ، قبل از وصل کردن شیلنگ ورودی یخچال ، شیر آب را باز کرده و اجازه دهید آب سیاه رنگ از فیلتر خارج شود و کاملاً شفاف گردد. سپس خروجی فیلتر را به یخچال متصل نمایید.

نحوه تعویض فیلتر بیرونی در مدل های مختلف یخچال فریدجر سامسونگ ، ال جی ، جنرال الکتریک و … با یکدیگر هیچ تفاوتی نداشته و فیلتر درونی یخچال در این برندها، با یکدیگر متفاوت است.


لینک های مرتبط: ” قیمت انواع فیلتر تصفیه آب ” , “ تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی ” , “ نحوه تعویض فیلتر تصفیه آب ” , “ فیلتر بیرونی یخچال