دستگاه تصفیه آب خانگی نکسوس

nexus-reverse-osmosis-6-stage-water-purifier.
• برند: nexus – نکسوس ایتالیا

• نوع: اسمز معکوس ( RO ) زیرسینکی ۶ مرحله ای

• دارای منبع ذخیره ۳٫۲ گالنی کامپکت

• پیش تصفیه فیزیکی یک میکرون آنتی باکتریال با ذرات نقره

• قطعات ساخت ایتالیا به همراه ممبران اورجینال فیلمتک امریکا

• دارای شیر مخلوط جهت تنظیم میزان مواد معدنی و بهبود طعم آب

• ۱۸ ماه گارانتی و خدمات پس از فروش مادام العمر

.

.


دستگاه تصفیه آب خانگی نکسوس یکی از با کیفیت ترین دستگاه های تصفیه آب خانگی شش مرحله ای موجود در بازار ایران است. کیفیت و دوام بالای قطعات ، استفاده از تکنولوژی روز اروپا در طراحی و چینش قطعات الکتریکی و کیفیت فوق العاده آب خروجی دستگاه ، برخی از مزیت های دستگاه تصفیه آب nexus است. در این دستگاه ، آب به روش اسمز معکوس ( RO ) تصفیه می شود. در مراحل مختلف تصفیه آبِ نکسوس ، ذرات معلق ، باکتری ، رسوبات ، مواد سمی و شیمیایی محلول در آب ، طعم بد و بوی نامطبوع ، از بین می رود و آب لوله کشی شهری یا حتی آب چاه ، به آبی سالم و گوارا تبدیل خواهد شد. در اینجا مراحل مختلف این دستگاه و عملکرد هر یک از فیلترها شرح داده می شود:


فیلتر مرحله اول دستگاه تصفیه آب خانگی نکسوس

فیلتر مرحله اول دستگاه تصفیه آب خانگی

دقت بی نظیر از همان ابتدای کار! در مرحله ی اول دستگاه تصفیه آب خانگی نکسوس از یک فیلتر پلی پروپیلن نخی با دقت تصفیه ۱ میکرون استفاده شده است. در ساخت این فیلتر ، آخرین تکنولوژی تصفیه آب اروپا یعنی استفاده از ذرات نقره در بافت فیلتر برای کشتن باکتری ها ، به کار رفته است. فیلترهای آنتی باکتریال علاوه بر عمر مفید بالاتر به نسبت فیلترهای معمولی، کارایی بسیار بیشتری دارند. هر چه باکتری کمتری از مراحل پیش تصفیه عبور کند و وارد فیلتر ممبران شود، عمر مفید فیلتر ممبران که قلب دستگاه تصفیه آب خانگی محسوب می شود، بالاتر خواهد بود و در دراز مدت کیفیت و دقت تصفیه آن مانند روز اول حفظ می شود. در مرحله ی اول این دستگاه ذرات معلق مثل شن و ماسه ، گل و لای ، روسوبات و زنگ زدگی های جدا شده از سیستم لوله کشی شهر و داخلی ساختمان ، جلبک ، لجن و هر ذره ای که بزرگتر از ۱ میکرون باشد، حذف می گردد. لازم به ذکر است سایز این فیلتر، استاندارد ده اینچ اسلیم می باشد. تعویض به موقع فیلترهای پیش تصفیه ( مراحل اول ، دوم و سوم دستگاه ) و استفاده از فیلترهای استاندارد و با کیفیت، عمر مفید و حفظ کارایی یک دستگاه تصفیه اب خانگی را تضمین می کند.
.


فیلتر مرحله دوم دستگاه تصفیه آب خانگی نکسوس

کربن اکتیو گرانولاستفاده از مواد شیمیایی برای تصفیه ی آب آشامیدنی ممنوع! در مرحله ی دوم دستگاه تصفیه آب خانگی نکسوس از یک فیلتر کربن گرانول با منشاً کاملاً گیاهی ( پوسته نارگیل ) استفاده شده است. به این فیلتر کربن فعال یا ذغال اکتیو ( UDF ) هم گفته می شود. طعم بد ، بوی نامطبوع و بخشی از گازهای شیمیایی محلول در آب ، هنگام عبور آن از بین دانه های ذغال ، جذب می شوند. آب یک پله برای ورود به مراحل نهایی دستگاه تمیزتر می شود. فیلتر این مرحله نیز در سایز ده اینچ استاندارد بوده و در تمامی هوزینگ های ده اینچ موجود در بازار می توان از آن استفاده نمود. فیلتر مرحله ی دوم دستگاه نکسوس نیز مانند فیلترهای مراحل دیگر با روش های کاملاً صنعتی ، بدون دخالت دست و در محیطی صد در صد بهداشتی ، تولید می شود. به خاطر داشته باشید برای حفظ کیفیت آب آشامیدنیِ خروجی دستگاه ، حتماً هنگام تعویض فیلتر مرحله ی اول ، این فیلتر نیز می بایست عوض شود.
.


فیلتر مرحله سوم دستگاه تصفیه آب خانگی نکسوس

فیلتر کربن بلاک

پالایش نهایی قبل از ورود به قلب دستگاه! پیش از ورود به ممبران ( membrane ) آب می بایست به عنوان مرحله ی نهایی فیلترهای پیش تصفیه ، از یک فیلتر کربن بلاک ( CTO ) عبور کند. در ساخت فیلتر مرحله ی سوم دستگاه تصفیه آب خانگی نکسوس نیز از کربن گیاهی استفاده شده است. فیلتر کربن بلاک شامل یک پوسته ی پلی پروپیلن ۵ میکرون همراه با هسته ی کربنی است. در برخی از دستگاه های موجود در بازار برای پایین آمدن قیمت تمام شده ی دستگاه ، این مرحله حذف و به جای آن از یک فیلتر الیافی استفاده می شود که روشی کاملاً غیر اصولی بوده و در عمر مفید ممبران ، و کیفیت آب خروجی ، تاثیر منفی دارد. فیلتر مرحله ی سوم در واقع مکمل فیلتر کربن گرانول است و گازهای شیمیایی محلول در آب مثل کلر، در این مرحله حذف می شوند. همانطور که می دانید برای تصفیه ی آب آشامیدنی در تصفیه خانه های شهری از کلر استفاده می شود که برای سلامتی بسیار زیان آور بوده و می بایست درست پیش از استفاده حذف گردد. در تصویر روبرو نمایی از لایه های دخلی یک فیلتر کربن بلاک که در نهایت توسط یک توری پلی استر پوشانده می شوند را ملاحظه می فرمایید:

.


فیلتر ممبران

بدون شک مهم ترین فیلتر یک دستگاه تصفیه آب خانگی ، فیلتر ممبران است. آب پس از عبور از مراحل پیش تصفیه ، وارد پمپ اسمز معکوس شده و با فشار به سمت فیلتر ممبران هدایت می شود. در این مرحله ، از یک غشاء اسمزی عبور کرده و سختی محلول در آن ( رسوبات یا اصطلاحاً آهک ) ، نیترات ، سموم کشاورزی که وارد آب های زیرزمینی شده اند ، باکتری ها و تمام مواد شیمیایی محلول در آن حذف می گردد. در این مرحله بخشی از آب وارد فاضلاب شده و بخش تمیز آن به سمت منبع ذخیرده دستگاه هدایت می شود. کیفیت فیلتر ممبران شرط اصلی کارایی دستگاه های تصفیه آب خانگی شش مرحله ای است. برترین برند دنیا در زمینه تولید ممبران های اسمز معکوس خانگی و صنعتی ، فیلمتک ( Dow ) آمریکاست.  متاسفانه در بازار ایران نمونه های تقلبی این ممبران به وفور یافت می شود! اما ممبران به کار رفته در دستگاه های تصفیه آب خانگی نکسوس ، ممبران اورجینال Dow یا همان  FILMTEC  امریکاست. این ممبران تا ۵۰ گالن در روز ظرفیت داشته و دقت تصفیه ی آن ۰٫۰۰۰۱  میکرون است.

ممبران فیلمتک


توضیحاتی در مورد منبع ذخیره دستگاه تصفیه آب نکسوس

مخزن ذخیره دستگاه تصفیه آب

آب پس از عبور از فیلتر ممبران در منبع ذخیره جمع می شود. هر بار که شیر آب آشامیدنی خروجی دستگاه را باز می کنیم، بخشی از آب منبع استفاده می شود و دستگاه مجدد شروع به کار می کند. مادامی که منبع ذخیره خالی باشد، دستگاه به کار خود ادامه می دهد. داخل منبع ذخیره یک بادکنک هوای فشرده قرار دارد که فشار مورد نیاز آب را برای عبور از مراحل ۵ و ۶ و خروج از شیر آب روسینکی تامین می کند. مخزن به کار رفته در دستگاه های نکسوس از نوع ۳٫۲ گالنی ( حدود ۱۲ لیتر ) کامپکت است که جای کمتری را در زیر سینک ظرفشویی به نسبت مدل های مشابه موجود در بازار اشغال می کند و در عین حال میزان کافی از آب را ذخیره می نماید. کیفیت مواد اولیه به کار رفته در ساخت مخازن ذخیره آب آشامیدنی ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این مواد می بایست استاندارد بوده و مخصوص آب آشامیدنی باشند. استفاده از مواد اولیه نامرغوب در ساخت قطعات پلاستیکی دستگاه تصفیه آب می تواند غیر بهداشتی و حتی سرطان زا باشد. آبی که در منبع ذخیره می شود، بسیار تمیز و عاری از هر گونه باکتری بوده و آماده ی ورود به مراحل پایانی دستگاه تصفیه آب است.

.


فیلترهای مراحل ۵ و ۶ دستگاه تصفیه آب

شیر مخلوط

در مرحله ی پنجم یک فیلتر پست کربن ، آب را مجدداً برای رفع طعم و بوی نامطبوع تصفیه نهایی می کند ، سپس آب وارد مرحله ی ششم یا همان فیلتر مینرال می شود. در این مرحله میزان مواد معدنی در آب تنظیم شده ، کلسیم و منیزیم به آن اضافه می شود. فیلترهای مراحل ۵ و ۶ بیشتر جنبه ی بهبود طعم آب را دارند و به دلیل اینکه آب وارد شده به آنها بسیار تمیز و کاملاً تصفیه شده است، عمر مفید خیلی بیشتری نسبت به سایر فیلترها دارند. یکی دیگر از مزایای دستگاه های تصفیه آب خانگی نکسوس ، دارا بودن شیر مخلوط است. شیر مخلوط طوری طراحی شده است که مقداری از آب را بدون عبور از فیلتر ممبران به سمت فیلترهای پست کربن و مینرال هدایت می کند. در این حالت آب فقط از فیلترهای مراحل پیش تصفیه عبور می کند . کارایی شیر مخلوط در واقع کمک به تنظیم میزان مواد معدنی محلول در آب و کیفیت طعم آن به سلیقه مصرف کننده است. در صورتی که این شیر کاملاً بسته باشد، تمام آب ، توسط ممبران به طور کامل تصفیه و مواد محلول در آن به حداقل می رسد که در این حالت در ابتدای امر ممکن است آب برای مصرف کنندگان کمی تلخ به نظر برسد. البته بعد از مدتی استفاده این طعم برای افراد عادی می شود.

.


دستگاه تصفیه آب تقلبی نخرید !

برای اطمینان از اصل بودن دستگاه ، به عبارت  MADE  IN  ITALY  حک شده روی سری هوزینگ ( قسمت مشخص شده در تصویر ) توجه نمایید. همچنین می توانید با استفاده از یک اپلیکیشن بارکدخوان تلفن همراه ، برچسب  QR-CODE  روی جعبه ی محصول را اسکن کنید که در صورت اورجینال بودن دستگاه ، نرم افزار ، اطلاعاتی را در مورد مدل و سریال آن در اختیار شما خواهد گذاشت.

دستگاه تصفیه آب خانگی ایتالیایی


مشخصات فنی دستگاه تصفیه آب خانگی نکسوس

ابعاد دستگاه تصفیه آب خانگی نکسوس

– حداکثر فشار آب ورودی مجاز: ۳bar (45.5 psi)

– حداقل فشار برای کارکرد صحیح دستگاه: ۰٫۵bar (7.2 psi)

– حداکثر درجه حرارت آب ورودی: ۴۵ °C (113°F)

– حداقل درجه حرارت آب ورودی: ۴ °C (39.2°F)

– حداکثر TDS برای کارایی مطلوب دستگاه تصفیه آب: ۱۰۰۰ppm

– ظرفیت ممبرین: ۵۰ گالن در روز (۱۹۰ l/day)

– ظرفیت مخزن: ۳٫۲ گالن ( ۱۲ لیتر )

.


اقلام همراه دستگاه تصفیه آب خانگی نکسوس

تمامی قطعات مورد نیاز برای نصب دستگاه از جمله : آچار هوزینگ ، شیر ورودی ، شیر برداشت ، بست خروجی فاضلاب ، شیر مخزن ، شیلنگ و … در کارتن دستگاه موجود است. لازم به ذکر است نصب و تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی می بایست توسط کارشناسان آموزش دیده انجام گیرد.

قطعات جانبی دستگاه تصفیه آب خانگی نکسوس


شیرِ برداشت

شاید زیبایی یک دستگاه تصفیه آب خانگی از اهمیت چندانی برخوردار نباشد چرا که دستگاه معمولاً زیر سینک ظرفشویی و در میان انبوهی از مواد شوینده و … نا پیدا خواهد بود! اما شیر برداشت که روی سینک نصب می شود می بایست علاوه بر کارایی و کیفیت ساخت، زیبایی نیز داشته باشد، چرا که به یکی از المان های طراحی آشپزخانه شما تبدیل خواهد شد. در دستگاه های تصفیه آب خانگی نکسوس یک شیر برداشت استیل کروم اهرمی به کار رفته است که مزیت های آن را می توان اینچنین عنوان کرد:

– طراحی بسیار زیبای اروپایی
– کیفیت ساخت فوق العاده
– چرخش ۳۶۰ درجه
– ابعاد متناسب

 


خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

در صورتی که قصد خرید دستگاه تصفیه آب خانگی شش مرحله ای نکسوس را دارید همین حالا می توانید از طریق لینک زیر نسبت به سفارش آنلاین اقدام نمایید. همچنین در ساعات اداری می توانید به صورت تلفنی دستگاه مورد نظرتان را سفارش داده و با ارسال رایگان ، درب منزل تحویل بگیرید.

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی